Port Artur Grupp
Port Artur HaldusPort Artur ArendusPort Artur Kaubanduskeskused
sisukord
et
en
ru
 
 

Uudis

Port Artur 3 ideekonkurss pakkus põnevaid lahendusi
10.11.06

 

Pärnu jõe kaldale Laia tänava äärde 3,4 hektari suurusele alale planeeritava kaubandus- ja vabaajakeskuse arhitektuurikonkurss andis palju huvitavaid ideid, millest üks põnevamaid on kesklinna kõrghoone ehitamine.

Kui Port Arturi omanikud arhitektide välja käidud ideid ellu viima hakkavad, tõotab vaidlus uue silla võimalikku asukohta joonistatud “pilvelõhkuja” üle tuliseks minna.

Kirjutamata reegli järgi ei ehitata Pärnusse kõrgemaid kui kaheksakorruselisi hooneid, (noored) planeerijad arvavad aga teistmoodi: võistlusel osalenutest pakkus tulevase silla asukoha juurde kõrghoonet tervelt viis seltskonda. Omapärane ja üllatav on kolmanda auhinna pälvinud arhitektuuribüroo Kosmos arhitektide mõte modelleerida kesklinna kanaliga ümbritsetud saareke.

Võistluse žüriil, kuhu kuulusid arhitektid ja planeeritava maa-ala omanikud, polnud kaheksa töö hulgast parimate valimine kerge ülesanne, kuid kaheksa tunni pikkuseks kujunenud arutelu andis lõpptulemuseks esikoha Itaalia ja Eesti arhitektide ühistööle “Flood”. Võidutöö puhul said määravaks avatud maapealne osa, kust avaneb vaade jõele, ja jõe kasutamine vabaõhulava või liuväljana.

Maitse üle vaieldakse alati ja mitte kõik arhitektid polnud esikoha võitnud tööst vaimustuses.

“Kui enamikul konkurssidest tuleb nõustuda esimese koha valikuga, siis seekord tundus, et arendaja kiirele kasumile orienteeritud ellusuhtumine seljatas oma ala asjatundjatest žüriiliikmete arvamuse ning Pärnu saab omale uhiuue Viru keskuse,” arvas teise koha töö üks autor Jan Skolimowski arhitektuuribüroost KAMP arhitektid.

Võidutöösse joonistatud ehitist pidas liiga suureks ka Pärnu linnaarhitekt Ülar Saar, kelle hinnangul võiks hoone või hoonestus olla rohkem liigendatud.

Port Artur Grupi juhatuse liige Kaido Kruusoja arvas konkursi parimate tööde avalikustamisel, et põnevaid ideid, mida tasuks uue kaubandus- ja vabaajakeskuse ehitamisel rakendada, leidus mitmes töös. Kas ja kuidas neid ellu viia saab, on iseasi, sest lahendamist vajavad autoriõigusega seotud küsimused.

Port Artur Grupi esindajad loodavad, et peagi saab alustada detailplaneeringu koostamist ja paberile pandud idee konkretiseerimist.

Positiivse stsenaariumi korral võiks ehitus Lai 10 territooriumil alata poolteise aasta pärast.

Ehituse maksumuseks on arvestatud ligikaudu miljard krooni.Uudised ja teated
15.09.15  12:27

Selgusid Port Artur 2 ja parkimismaja vahelise hoone arhitektuurikonkursi tulemused

Port Artur korraldas arhitektuurivõistluse Aida tn 10 kinnistule Port Artur 2 ja...

loe edasi

otsingarhiiv

Port Artur Grupp toetab